Rodzinne nurkowanie

Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą
Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą
Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą
Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą
Sune Dadda Karma Harms

Zawsze mieliśmy problem z wyborem odpowiedniego miejsca na rodzinne wakacje. Mam tendencję do oceniania wszystkich propozycji pod kątem mojej pasji – nurkowania. Niestety, nie zawsze to, co jest dobre dla mnie, odpowiada reszcie rodziny. Ale kiedy świeci słońce, woda jest gorąca, a nad wodą, jak i pod nią czekają ekscytujące przygody, spełnienie pragnień całej rodziny staje się o wiele łatwiejsze.

Mój syn uśmiecha się pod maską do nurkowania, pokazuje kciuk uniesiony do góry i znów koncentruje uwagę na wujku. Po raz pierwszy jest pod wodą z butlą tlenową na plecach. Z kolei mój brat, który również po raz pierwszy zszedł pod wodę, pływa obok niego i nie ma na twarzy maski. Minęło już trochę czasu odkąd po raz ostatni pływałem w basenie z aparatem i sprzętem do nurkowania, ale kiedy członkowie rodziny robią pierwszy certyfikat nurkowy, trzeba zrobić dobre zdjęcia. Mój syn i brat zdecydowali się po raz pierwszy spróbować nurkowania i postanowili, że chcą zrobić certyfikat. Przez lata przyglądali się z boku, gdy mówiłem o nurkowaniu, z ogromnym entuzjazmem pokazywałem im filmiki i zdjęcia z moich przygód. Teraz nadeszła pora, abym to właśnie ja stanął z boku i obserwował, jak oni doświadczają życia pod wodą. Zazwyczaj nie przepadam za nurkowaniem w basenie, ale kiedy jestem z rodziną, mam inne nastawienie. Czekam z niecierpliwością, by zobaczyć, jak szybko zaczną się uczyć i opanowywać techniki, a przede wszystkim, aby przekonać się, jaką radość czerpią z tego nowego doświadczenia.

Przedstawiamy relację z rodzinnego wyjazdu do malowniczej Akaby. Dwie pary, każda z małym dzieckiem, a z całej szóstki tylko jedna osoba nurkuje.
Czy dzieciaki i dorośli poradzą sobie z tym tematem? 

Czytaj w numerze 11 Magazynu Nurki.pl - kliknij tutaj!
 

 

Magazyn Nurki.pl - Morze informacji, głębia słów, magia zdjęć. Towarzysz płetwonurkom w najdalszych zakątkach świata, odkrywaj podwodne tajemnice, dowiedz się gdzie szukać niezapomnianych wrażeń. Artykuły o charakterze poradnikowym i  szerokim przekroju tematów. Magazyn przekazuje fachową wiedzę, która uwzględnia dynamiczne zmiany zachodzące w świecie nurkowym. Radzi gdzie szukać nowych doświadczeń zarówno pod, jak i nad powierzchnią wody. Prezentuje najświeższe wiadomości, oraz relacjonuje wydarzenia z kraju i ze świata, opisuje najnowsze trendy, produkty, oraz sprzęt nurkowy. W każdym numerze magazynu znajdziesz teksty zarówno polskich jak i zagranicznych autorów, wideo i zdjęcia wykonane przez wybitnych podwodnych fotografów.
Rusz płetwami razem z nami, zapraszamy!

Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą, Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą, Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą, Magazyn Nurki 11 Akaba Jordania Nurkowanie, Podwodna przygoda, Rodzinne nurkowanie, dzieci nurkują, pod wodą