Komodo. Smoki, manty i rekiny.

Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie Plaża facet w kapeluszu
Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie Snorkeling łódź safari
Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie rafa koralowa nurek
Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie makro fotografia podwodna macro
Magazyn Nurki.pl Prenumerata Promocja Nurkowanie Scuba Diving
Tekst: Ryś Wiśniewski Foto: Erik Oscrarsson

Wyspy podczas podchodzenia do lądowania na lokalnym lotnisku w Labuan Bajo wyglądały bardzo malowniczo. Szybki odbiór bagażu i pierwszy kontakt z gorącym, parnym miejscowym klimatem podrównikowym.
Następnego dnia o 7 rano, po częściowo przespanej, z powodu przesunięcia czasowego o 7 godzin - nocy, dalsza jazda lokalnym, kolorowym minibusem do bazy nurkowej. Wysiadam na głównej ulicy miasta, które zresztą składa się praktycznie z jednej głównej ulicy, wijącej się po zboczu góry aż nad morze, do portu. W porcie jest mnóstwo łodzi rybackich, nurkowych, turystycznych, kilka statków na różnym etapie rozpadu, zatłoczonych kontenerami i dziesiątkami ludzi koczującymi na pordzewiałych pokładach przykrytych brezentowymi płachtami, ochronie przed tropikalnymi deszczami. Gdzieś z tyłu głowy rodzi się myśl, że tak musiały wyglądać statki z wiadomości o katastrofach morskich, w jakichś egzotycznych miejscach.
Miejscowe łodzie nurkowe są małe i drewniane. Prawdopodobnie przerobione tradycyjne łodzie rybackie. Niektóre z nich bardzo barwnie pomalowane. Po chybotliwym, drewnianym trapie schodzę na pokład łódki, na szczęście jest tylko kilku nurków, więc nie będzie ciasno, sezon skończył się jakiś czas temu...

Czytaj dalej tutaj

Magazyn Nurki.pl - Morze informacji, głębia słów, magia zdjęć. Towarzysz płetwonurkom w najdalszych zakątkach świata, odkrywaj podwodne tajemnice, dowiedz się gdzie szukać niezapomnianych wrażeń. Artykuły o charakterze poradnikowym i  szerokim przekroju tematów. Magazyn przekazuje fachową wiedzę, która uwzględnia dynamiczne zmiany zachodzące w świecie nurkowym. Radzi gdzie szukać nowych doświadczeń zarówno pod, jak i nad powierzchnią wody. Prezentuje najświeższe wiadomości, oraz relacjonuje wydarzenia z kraju i ze świata, opisuje najnowsze trendy, produkty, oraz sprzęt nurkowy. W każdym numerze magazynu znajdziesz teksty zarówno polskich jak i zagranicznych autorów, wideo i zdjęcia wykonane przez wybitnych podwodnych fotografów.
Rusz płetwami razem z nami, zapraszamy!

Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie Plaża facet w kapeluszu , Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie Snorkeling łódź safari, Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie rafa koralowa nurek, Magazyn Nurki.pl numer 2 Komodo Nurkowanie makro fotografia podwodna macro