Surfside - Najnowszy zegarek w kolekcji Nautica

Surfside - Najnowszy zegarek w kolekcji Nautica

Magazyn Nurki.pl Nurkowanie Scuba Diving Podróże Sprzęt nurkowy Prenumerata Nautica zegarki nurkowe

Gratka dla fanów morskiego stylu w sportach wodnych.

Nautica to producent zegarków dobrze znany fanom morskiego stylu i żeglarskiej elegancji. Choć dotąd nie była kojarzona z nurkowaniem, to pozostając wierną wodnej estetyce, oferuje w swojej kolekcji również zegarki odporne na intensywny kontakt z wodą, znoszące spore głębokości – jak w przypadku nurkowania bez akwalungu. W nasze ręce trafił bardzo niepozorny, ale w rzeczywistości przyzwoity morski zegarek z najnowszej kolekcji. Nautica  Surfside.

Pierwszy rzut oka na tarczę sugeruje, że głównymi adwersarzami Surfside’a są żeglarze. Wskazuje na to marynarska kolorystyka dostępnych modeli oraz ciekawy zabieg wykorzystania międzynarodowego kodu flagowego w miejsce indeksów (dociekliwi mogą odczytać zaszyfrowane hasło na tarczy). Niech estetyka zdobień jednak was nie zmyli – design tego modelu komponuje się z absolutnie każdą aktywnością fizyczną, która kojarzy się z latem.

Zegarek charakteryzuje się wyjątkową, jak na tę klasę chronometrów, odpornością. Dużą, 44-milimetrową kopertę z zakręcanym, stalowym deklem, wykonano z wytrzymałej żywicy, która skutecznie zabezpiecza precyzyjny mechanizm kwarcowy. Użyte w Surfside szkiełko mineralne ma piąty stopień twardości w skali Mohs'a. Jest elastyczne, a co za tym idzie, odporne na pęknięcia i stłuczenia.  Dlatego posiadacz tego modelu nie musi obawiać się korzystania z zegarka w trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach.  Ponadto Surfside ma klasę wodoszczelności 10ATM oraz indykator pozwalający zmierzyć głębokość do 50 metrów. Wszystkie te cechy składają się na wyjątkową trwałość Surfside’a, który nie zawiedzie zarówno na lądzie, jak i w wodzie.

Nautica Surfside to sportowy zegarek dla tych, którzy nade wszystko cenią sobie komfort użytkowania, niezawodność oraz ciekawe wzornictwo. Design inspirowany sportami wodnymi oraz letnim, morskim stylem powoduje, że czasomierz ten świetnie prezentuje się na ręku – nieważne czy młodych surferów, doświadczonych żeglarzy czy rekreacyjnych nurków.

Wodoodporny zegarek wraz z indykatorem głębokości do 50m można nabyć w cenie od 405 zł.