Magazyn

 

NURKI Magazyn Nr 12 – Chorwacja

Tydzień: 07. Ilość stron: 60.
W tym numerze m.in.:

Zima w pełni! Zapraszamy na serię artykułów o nurkowaniu podlodowym, bezpieczeństwie podczas schodzenia pod lód, oraz sprzęcie asekuracyjnym.

Wrakowa Chorwacja - reportaż z setnej rocznicy zatonięcia słynnego Cesare Rossarol.

Sprzęt, nie tylko nurkowanie, ciekawostki, oraz jak zwykle inne atrakcje.

Zapraszamy do lektury!

 

NURKI Magazyn Nr 11 – Rodzinne nurkowanie Akaba

Tydzień: 03. Ilość stron: 60.
W tym numerze m.in.:

Zapraszamy na kolejną dawkę podwodnych emocji. Tym razem oddajemy w Wasze ręce bardzo rodzinne wydanie, w którym koncentrujemy się na wakacyjnych wypadach całą ferajną. Pojawienie się malucha w rodzinie często powoduje drastyczne zmiany i życiowy zwrot  o 180°. Nie zawsze jednak tak jest. Przysłowie „Dla chcącego nie ma nic trudnego” wydaje się być bardzo na miejscu kiedy podążamy śladami Dominiki i Piotra, pary nurkowej, której urodzenie się maleńkiej Gaji nie podcięło skrzydeł a wręcz pozwoliło nabrać wiatru w żagle, na tyle aby kontynuować i realizować swoje podróżnicze i wodniackie pasje.

Rodziny, gdzie każdy bez wyjątku jest zapalonym nurkiem i wszystkich łączy wspólna pasja spotyka się dość rzadko. Zazwyczaj, gdy przychodzi do planowania rodzinnych wakacji, od tej nurkującej części ekipy oczekuje się kompromisów, a często wręcz obietnic, że nie będzie się „siedziało” w wodzie cały dzień zamiast spędzać ten czas na wspólnej zabawie i wypoczynku.. Chyba każdy nurek posiadający rodzinę, w głębi duszy pragnie podzielić się swoim konikiem i zaszczepić nurkowego bakcyla najbliższym. Jest to też dość oczywisty sposób aby sprytnie przekabacić wszystkich na swoją stronę... Czy jest to możliwe? Przedstawiamy relację z rodzinnego wyjazdu do malowniczej Akaby. Dwie pary, każda z małym dzieckiem, a z całej szóstki tylko jedna osoba nurkuje.
Czy dzieciaki i dorośli poradzą sobie z tym tematem? Przeczytajcie sami!

 

NURKI Magazyn Nr 10 – Atomem w Bikini

Tydzień: 51. Ilość stron: 51.
W tym numerze m.in.:

Jaki jest związek między odległym atolem zagubionym, gdzieś pośród Oceanu Spokojnego, a słynnym dwuczęściowym kostiumem kąpielowym noszącym tę samą nazwę? Jak wygląda ekspedycja do jednego z najbardziej niedostępnych wrakowisk świata, czy trzeba sprzedać nerkę żeby tam się dostać? Jak to jest nurkować na największym wraku dostępnym dla nurków? Co można znaleźć w jego czeluściach?
Wszystko to i ponadto dziewicza wyprawa na odległą wyspę Marquesas, która mami egzotyką i obietnicą nieprzeciętnych wrażeń oraz jak zwykle inne ciekawostki.
Zapraszamy!

 

NURKI Magazyn Nr 9 – Wyspy Salomona

Tydzień: 47. Ilość stron: 56.
W tym numerze m.in.:

W tym bardzo egzotycznym wydaniu zabieramy Was w podróż po odległych Wyspach Salomona, gdzie poznajemy wyspiarskie życie, niebezpieczną stolicę Honiarę, oraz oczywiście nurkowanie w wodach słynnego Ironbottom Sound - Cieśniny Żelaznego Dna.
Zapraszamy także na ostatnią odsłonę z serii “Wraki Bitwy Jutlandzkiej”, wyprawa kończy się spektakularnym nurkowaniem na wraku HMS Invincible.
Ponadto, dogłębnie testujemy pierwszy komputer nurkowy firmy Garmin - Descent MK1, oraz przedstawiamy drugą część poradnika o nurkowych wyjazdach na łodzie safari.

Miłej lektury!

 

NURKI Magazyn Nr 8 – Chuuk

Tydzień: 43. Ilość stron: 61.
W tym numerze m.in.:

Najnowsze wydanie Magazynu Nurki.pl jest bardzo "wrakowe", na początek zabieramy Was w dość odległe miejsce... Laguna Chuuk w Mikronezji, obiekt westchnień zatwardziałych podróżników i wielu pasjonatów zardzewiałego metalu. Zapraszamy na obszerną foto relację z wyprawy, która przybliża nam nie tylko obecny stan wraków znajdujących się w krystalicznie czystych wodach Pacyfiku, ale także opowiada trochę o historii związanej z tym szczególnym miejscem.

Saevor rozmawia z “Scuba Sarah” aktywistką i ambasadorem oceanów, dowiadujemy się co spowodowało że zainteresowała się nurkowaniem, oraz główne powody wyboru kariery zawodowej z nim związanej.

Renee zabiera nas na kolejny wrak zaciekłej Bitwy Jutlandzkiej i wraz z nim odkrywamy
co znajduje się na, oraz wewnątrz wraku krążownika HMS Defence.
Dominika opisuje swoje wzloty i upadki (dosłownie) i tym razem za- chęca nas do spróbowania kitesurfingu jako kolejnej alternatywy do nurkowania i sposobu na aktywny, rodzinny wypoczynek.

 

NURKI Magazyn Nr 7 – Banda II

Tydzień: 40. Ilość stron: 59.
W tym numerze m.in.:

Indonezja jest dla wielu niekwestionowanym królestwem nurkowania. Ogromny archipelag oferuje niezliczoną ilością nurkowisk, które wpasują w każdy budżet i potrafią zadowolić wymagania nawet najbardziej wybrednych entuzjastów podwodnych przygód. W tym numerze zapraszamy na drugą i ostatnią część artykułu o przekraczaniu Morza Banda, gdzie skupiamy się nad Alor i niekwestionowanych walorach oferowanych przez to miejsce.

Rene zabiera nas na kolejny wrak Bitwy Jutlandzkiej i przestawia dumę brytyjskiej floty krążownik HMS Queen Mary.

Przedstawiamy 9 powodów, dla których warto wybrać się na safari nurkowe.

Zapraszamy także na dalszą część wakeboardowego szaleństwa i rozmowę przeprowadzoną z Arkadiuszem Helsnerem, kapitanem reprezentacji Polski w wakeboardzie i Karolem Cemborą z Makani Surf Shop, którzy w przystępny sposób opowiadają o samym sporcie, podpowiadają jak zacząć swoją przygodę z wake, oraz jak dobrać sprzęt.

Życzymy przyjemnej lektury!

 

NURKI Magazyn Nr 6 – Banda

Tydzień: 37. Ilość stron: 55.
W tym numerze m.in.:

W tym wydaniu zapraszamy na niecodzienną eskapadę do mniej znanych zakątków Indonezji. Pierwsza część relacji z ponad 1000 mil morskich i rejsu na pokładzie Pindito wśród bezkresnych wód Morza Banda.

Rene zabiera nas na kolejny wrak słynnej Bitwy Jutlandzkiej, tym razem poprzez jego obiektyw zwiedzimy pozostałości krążownika SMS Lutzow.

Mamy też nowości sprzętowe, recenzję głośnego filmu dokumentalnego o legendzie nurkowania swobodnego Jacquesie Mayolu, parę słów o nadchodzących targach Boot w Dusseldorfie, oraz kompletnie nową rubrykę, w której Dominika wprowadza nas w świat wakeboardu i przekonuje, że na wszystko można znaleźć czas!

Ruszyła także „Strefa Czytelnika”, gdzie oprócz zniżek na sprzęt czy szkolenia można znaleźć interesujące oferty, jak również rabaty na niesamowite wyjazdy i wyprawy wiodących organizatorów podwodnych przygód.

Życzymy miłej lektury!

 

 

NURKI Magazyn Nr 5 – Malapascua

Tydzień: 34. Ilość stron: 59.
W tym numerze m.in.:

Zabieramy Was w podróż do legendarnego zakątka Filipin, gdzie rekiny kosoogony i pigmeje walczą o uwagę podwodnych maruderów.

Rene zabiera nas w nie tak odległą przeszłość w pierwszej odsłonie relacji z jubileuszowej wyprawy na wraki bitwy jutlandzkiej.

Poznajemy egzotyczny Oman, gdzie (podobno) można spotkać rekiny wielorybie i napić się dobrej kawy.

Ponadto zapraszamy na kolejny wpis do Ołówkowego Logbooka - tym razem zanurzamy się w podwodne korytarze znanej wszystkim entuzjastom zamkniętych przestrzeni, węgierskiej kopalni Kobanya.

Sprzęt, mokra półka, oraz jak zwykle, inne atrakcje!

Zapraszamy!

 

NURKI Magazyn Nr 4 – Okinawa

Tydzień: 29. Ilość stron: 57.
W tym numerze m.in.:

Odkrywamy tajemnice mistycznego monumentu Yonaguni, który do dziś wprawia swoim istnieniem w zakłopotanie badaczy i dzieli środowisko naukowe za względu na genezę swojego powstania. 

Karol "Pencil" Ołówek przedstawia nurkowanie i wraki Djerby.  Pan Nurek opowie o ciężkiej, ale ciekawej profesji nurka zawodowego i zabiera nas tym razem do Torunia.

Wielu z nas utrwala swoje wspomnienia na zdjęciach lub filmach - zapraszamy do zapoznania się z testem nowej kamery podwodnej firmy Paralenz.

Od tego numeru rozpoczyna się prenumerata magazynu Nurki, polecam ją zarówno Wam i znajomym. Możemy tylko zdradzić, że dla naszych prenumeratorów przygotowaliśmy liczne konkursy i niespodzianki.

Przyjemnej lektury!

 

NURKI Magazyn Nr 3 – Bahamy

Tydzień: 21. Ilość stron: 57.
W tym numerze m.in.:

M/Y "Dolphin Dream" zakotwiczyła nad Tiger Beach – nurkowym świętym Graalem. Na pokładzie wyczuwalne jest napięcie, wszyscy oczekujemy zupełnie nowego doświadczenia. Piaszczyste dno pod powierzchnią wody kryje obietnicę spotkania dwóch gigantów i mitycznych władców oceanów - tygrysa i młota!

Niecodzienny wywiad z podróżnikiem i fotografem André Musgrove, który opowiada i pokazuje nam najbardziej spektakularne miejsca do nurkowania na Bahamach,

Ze względu na lokalizację w pobliżu wybrzeża i z dala od szlaków żeglugowych Morza Czerwonego, w okolicach Elphinstone, nie ma wraków, ale Elphinstone wciąż kryje inny głęboki sekret … Zapraszamy na ostatnią odsłonę słynnej egipskiej trasy BDE!

Przyjemnej lektury!

 

NURKI Magazyn Nr 2 – Komodo

Tydzień: 16. Ilość stron: 51.
W tym numerze m.in.:

Smoki, manty, rekiny - relacja z wyprawy na Komodo obfitującej w przygody i niecodzienne spotkania.

Daedalus inaczej, kolejna odsłona słynnej trasy BDE. Jeżeli nurkowałeś na Carnatic w Abu Nuhas, to zdajesz sobie sprawę, jakiego rodzaju „perełką” jest Zealot. JK zapuszcza się na bardziej ekskluzywny okaz w nurkowaniu wrakowym.

Դիվեր Հայաստանում czyli nurek w Armenii, reportaż Karola Ołówka z nietypowego nurkowania w górach Kaukazu.  

 

 

NURKI Magazyn Nr 1 – Sao Tome

Tydzień: 12. Ilość stron: 58.
W tym numerze m.in.:

Dookoła czekoladowych wysp - przenosimy się na Wyspy Świętego Tomasza i Książęcą gdzie oprócz smaku słynnego kakao poznajemy jak to jest nurkować na równiku i czy rekiny mają głos.

KJ odkryje przed nami tajemnice Wielkiego Brata. Pierwsza część z serii artykułów o jednej z najpopularniejszych tras Safari w egipskiej części Morza Czerwonego. BDE - Brothers, Daedalus & Elphinstone - wielu już miało okazję odwiedzić te spektakularne rafy, ale tylko nieliczni wiedzą, że wszystkie trzy okalają głębokie tajemnice i tylko nieliczni mieli okazję je zbadać.,

Klub Skorpena zaprasza na XV spływ rzeką Łyną - będzie się działo...

Pan Nurek w Dychowie pierwsza instalacja.

Przyjemnej lektury!

Magazyn Nurki.pl towarzyszy płetwonurkom w najdalszych zakątkach świata, odkrywa podwodne tajemnice, radzi, gdzie szukać niezapomnianych wrażeń. Prezentuje najświeższe wiadomości, oraz relacjonuje wydarzenia z kraju i ze świata. Każdy numer to zapierające dech w piersiach podwodne zdjęcia, najnowsze recenzje sprzętu, informacje o podróżach nurkowych i wiele więcej. Bez względu na poziom umiejętności, każdy znajdzie coś dla siebie.

Rusz płetwami razem z nami - zarejestruj się i czytaj pierwsze wydania za darmo!